پسران بمپور

banner ads banner ads banner ads banner ads

 معرفی مناطق تحت پوشش فیبر نوری

معرفی مناطق تحت پوشش فیبر نوری

در زندگی امروز، نیاز به اینترنت اگه به اندازه نیاز به آب و غذا نباشه، کمتر هم نیست. این نیاز و وابستگی به صورت روزانه هم در حال افزایشه. همه افراد مدام به دنبال اینترنتی پرسرعت هستن تا کارهای روزمره رو سریع‌تر انجام بدن. اینترنت فیبرنوری که به شبکه FTTH هم معروفه یکی از جدیدترین اینترنت‌های پرسرعت در کشوره که هنوز در تمام شهرها و مناطق کشور راه‌اندازی نشده و قبل از اقدام به خرید این اینترنت، باید از مناطق تحت پوشش فیبرنوری کشور اطلاع داشته باشید.قصد داریم شبکه فیبر نوری کشور رو به صورت مختصر معرفی کرده و توضیح بدیم که کدوم استان‌ها و مناطق تهران، جزو مناطق تحت پوشش اینترنت فیبرنوری هستن. با ما همراه باشید.

گیاه فلوس چیست؟

شاید برخی از شما، تا به حال نام فلوس را نشنیده باشید. فلوس، در واقع نام یک درخت است و اندازه درخت فلوس بالغ، به ده الی پانزده متر می رسد. این درخت، در مناطق گرمسیری آفریقا، به صورت خودرو می روید. در نتیجه، آفریقا، به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان فلوس در جهان شناخته می شود. این گیاه، تولید مثل جنسی دارد و می تواند دانه ایجاد کند. اگر در ابتدا پوسته اطراف دانه های گیاه فلوس را مشاهده کنید، به یاد لوبیا سبز می افتید، زیرا پوسته در بر گیرنده دانه های درخت فلوس، شبیه به پوسته لوبیا سبز است. برگ های گیاه فلوس، به رنگ های سبز و زرد تیره مشاهده می شوند. دانه های گیاه فلوس، خاصیت دارویی دارند. همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، نام فلوس ممکن است برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد. علت ناشناخته بودن نام فلوس در بین بسیاری از ایرانیان، این است که در ایران به فلوس، خیار شنبر و خونوب هندی نیز گفته می شود. دانه های درخت فلوس، دارای مایعی تیره رنگ هستند که چسبندگی به نسبت بالایی دارد. به علت چسبندگی بالای مایع موجود در دانه های فلوس، به این مایع عسل نیز گفته می شود. خواص دارویی دانه فلوس، به سبب وجود عسل در آن است.


بقیه درادامه مطلب...

کورتانا چیست؟ با دستیار صوتی مایکروسافت بیشتر آشنا شوید

کورتانا Cortana دستیار شخصی است که توسط مایکروسافت برای استفاده از موتور جستجوی Bing توسعه یافته است 

و از این موتور جستجو برای کارهایی مانند تنظیم یادآور و پاسخ به سوالات کاربر استفاده می‌کند.کورتانا ضمن همراهی

کاربر باعث صرفه جویی در وقت شده و به کاربر کمک می‌کند تمرکز خود را بر روی موارد مهمتر متمرکز کند

 

 

بقیه درادامه مطلب...

16 انیمیشن که ماندگارشدند

اینجا قرار است به خاطره‌انگیزترین دوبله‌های فارسی انیمیشن‌ها بپردازیم، آنهایی که دوبله یک یا چند شخصیت از آنها با دیالوگ‌ها، نحوه بیان و ویژگی‌های رفتاری‌اش بیش از سایرین در ذهن‌ها باقی‌مانده است. مطمنا بسیاری از شخصیت‌هایی که در این لیست نیامده برای برخی بسیار خاطره‌انگیز هستند، اما این لیست براساس محبوبیت و ماندگاری شخصیت‌ها برای بخش بزرگی از مخاطبان تنظیم شده.

 

بقیه درادامه مطلب...

خواص و اثرات خوب برای بدن با نبات

درمان کم‌حواسی و تقویت حافظه، درمان عفونت های روده ای و در درمان آسم، تنگی نفس و تپش قلب با این خوراکی خوشمزه که تو خونه هممون هست

 

نبات، که به عنوان یکی از انواع قند شناخته می‌شود، از نیشکر به دست می‌آید. با این حال، ویژگی‌های منحصر به فرد کریستالی آن باعث تمایز این ماده از قند و شکر معمولی می‌شود. در اینجا، علاوه بر تشریح “طبع نبات” از دیدگاه طب سنتی، به بررسی خواص و مضرات احتمالی آن می پردازیم.


بقیه در ادامه مطلب...